Kroužky a kurzy, na které se můžete přihlásit

Název Věk Místo Termín Sekce Od Do
Název Věk Místo Termín Sekce
KURZ ŠITÍ 01-03/2024 18 - 99 budova Žluté ponorky
II.p. - technická dílna
ST 18:00-20:00 135104
Máte chuť ušít si jednoduché kousky do svého šatníku na šicím stroji a nevíte, jak na to? Neváhejte a přihlaste se do našeho nového KURZU ŠITÍ. Nejenže se dozvíte něco o šití, ale především, jak si ochočit šicí stroj. Naučíte se drobné úpravy i opravy oděvů, zkusíte si ze starých věcí ušít nové nebo si vytvoříte textilní dekorace do bytu. Kurz je určen pro začátečníky i mírně pokročilé.
Kurz povede Milada Kořínková, zkušená krejčová se sedmiletou praxí v zakázkové krejčovině, která vystudovala uměleckou školu zaměřenou na textilní výrobu. Ráda se s vámi podělí o své zkušenosti a praktické finty, které na youtube nenajdete :). Cena tříměsíčního kurzu 2200 Kč.
Detail
18 99
Kytara bez not 8 - 18 budova Žluté ponorky
II.p. - kajuta 25
PO 15:30-16:00 132015
Kroužek je určen pro začátečníky i pokročilé. Na první hodině budou zájemci rozděleni do skupinek po 3-4 osobách podle toho, jak ovládají své nástroje. Výukové lekce budou půlhodinové, aby hráči mohli mít individuální a intenzivní přístup. V rámci kroužku se cvičí základní akordy a studují doprovody k písním. Převažují lidové, trampské a současné písničky.
Detail
8 18
LEGO kroužek I 6 - 8 budova Žluté ponorky
přízemí - velký sál
ST 13:30-14:30 134009
neboli "Hraj si dobře" - tak zní překlad z dánského leg godt - lego.

Zveme holky a kluky do Lego kroužku, kde pustíme uzdu fantazie a necháme tak vzniknout originální modely aut, domů, zahrádek, vlaků, letounů, hradů a zámků, zvířátek nebo i vesmírných plavidel. Stavebnice doslova ožije pod rukama, návody užijeme jen okrajově a se vším si budeme samozřejmě i hrát.

V kroužku bude zásoba klasických kostek s jednoduchými mechanickými prvky, ale i Lego Duplo a nejnižší level Technic. Spoustu zábavy si užijeme s kuličkovou dráhou Hubelino.
Těšíme se na vás.
Detail
6 8
LEGO kroužek II 8 - 12 budova Žluté ponorky
přízemí - velký sál
ST 15:00-16:30 134007
LEGO pro starší a vytrvalejší stavěče, hračičky, konstruktéry...

Stavět budeme hlavně dle fantazie a konstruktérských dovedností. V zásobě máme velké Lego Technic, menší mechanické stavebnice a hlavně malé programovatelné roboty Boost, které pomocí tabletů rozhýbeme. Projekty a stavební úkoly budou jak týmové, tak individuální.
Náplň bude záležet i na vás, protože lektorka Tereza vždy přizpůsobí progam kroužku tomu, jaké budou očekávání skupiny.
Detail
8 12
Malý kutil 5 - 8 pobočka Turnov II - Alešova 1723 PO 14:30-15:30 134004
MALÝ KUTIL, malá "kutilka"
aneb co dokážeš vyrobit ze dřeva, kartónu, kovu, korku, skla za použití lepidla, šroubků, drátu a hřebíků.
Zveme děti do nového kroužku pro opravdu malé "píditele", kteří se nebojí vzít do ruky nářadí a třeba i něco pokazit jako Pat a Mat.
Většinu výtvorů si domů rovnou odneseme. K práci použijeme občas i elektrické zařízení pro modeláře jako malou vrtačku, brusku a podobně.

Budeme:
- brousit smirkovým papírem
- vrtat a zatloukat
- natírat, malovat a lepit
- zkoušet spojit různé materiály
- objevovat, že malý kutil dokáže velké věci

Začínáme od předškoláků.
Detail
5 8
Mineralogický kroužek 8 - 12 budova Žluté ponorky + okolí Turnova
přízemí - mineralogická a keramická dílna
PO 15:00-17:00 133001
Základy broušení a úpravy polodrahokamů. Hledání, poznávání a určování nerostů a minerálů přímo v terénu. Tradiční pokusy: sopka na stole a další...

Vedle znalostí o horninách a minerálech nelze opomenout geologický vývoj Země a vývoj života na Zemi, o kterém svědčí zkameněliny. Český ráj má ideální terén pro zkoumání zajímavostí o složení a vzniku skalních útvarů.

Čeká vás především:
- hledání a určování minerálů, nerostů a zkamenělin přímo v terénu
- broušení a úpravy některých polodrahokamů
- pokusy a modelování geolog. pochodů (vznik pískovců, sopečná činnost, eroze)
Detail
8 12
Orientační běh - I 9 - 14 Sportovní hala TJ Turnov a okolí ČT 16:00-18:00 131007
V období listopad - březen se scházíme ve čtvrtek od 16:30 v hale TJ Turnov. Nejdříve jdeme ven a od 17:30 do 18:30 jsem v hale Tj Turnov.

Náplní sportovního kroužku je získání základních dovedností k pohybu s mapou v přírodě. Děti se naučí orientovat v neznámém terénu, získají dovednosti práce s mapou a buzolou, naučí se chovat k přírodě a spolupracovat s kamarády. Součástí je i všeobecná sportovní příprava. Kroužek spolupracuje s oddílem OB TJ Turnov a je možné se účastnit, závodů, soustředění i jiných akcí.
Venkovní tréninky (září-říjen, duben-červen) jsou v příměstských lesích, ale i ve vzdálenějším okolí. Na dopravě je vždy možné se domluvit.

Rodiče nezletilých účastníků kroužku souhlasí s tím, že v průběhu sportovních aktivit v terénu, nejsou účastníci pod dozorem. Vzhledem k charakteru sportu není možné zajistit dohled nad všemi účastníky. Je proto nutné dbát především své osobní bezpečnosti při pohybu v terénu i městské zástavbě (skalní srázy, přebíhání komunikací, pohyb automobilů, vodní plochy apod.).
Detail
9 14
Orientační běh - II 11 - 14 ZŠ 28. října Turnov ÚT 16:00-17:30 131008
V období listopad - březen se scházíme v úterý 16:00 v tělocvičně ZŠ 28. října. Nejdříve jdeme ven a poté od 16:30 do 17:30 jdeme do tělocvičny.

Kroužek je určen výhradně děti, které již ovládají základy orientačního běhu a chtějí se dále rozvijet jak v mapě tak v běžecké přípravě. Součástí kroužku je i všeobecná sportovní příprava. Kroužek spolupracuje s oddílem OB TJ Turnov a je možné se účastnit, závodů, soustředění i jiných akcí. V případě zájmu o orientační běh je novým zájemcům určen Orientační běh - I.
Detail
11 14
Orientační běh - školička 3 - 9 Sportovní hala TJ Turnov a okolí ČT 16:45-18:30 131016
Skupina je rozdělena na rodiče s dětmi(do6let) a minižáky(6-10let). U velké části minižáků je také nutná účast rodičů především během prvních tréninků, kdy dítě ještě nedokáže s mapou samostatně pracovat.
V období listopad-březen probíhají treniky se zázemím v hale TJ Turnov.
Od 16:45 jdeme ven či na mapovou teorii a poté od 17:30 do 18:30 do haly.
Během halové části treninku již ve skupině minižáků není účast rodičů nutná.

Září-říjen + duben-červen probíhají treninky venku za každého počasí. Venkovní treninky připravujeme v blízkých lesích (zadní park "Šetřilovsko", sídliště TurII, Vesecko, pod Valdštejnem, Klokočí, Rohozec,...)
Na děti čekají první krůčky a seznámení se s lesem, hledáním směru a další převážně pohybové dovednosti. Pokud rodiče již nechají zkušenějš dětí běhat terénem samostatně, souhlasí s tím, že za ně během venkovního tréninku SVČ Turnov nepřebírá zodpovědnost.

Na venkovní treninky je třeba se hlásit vždy dopředu přes přihlašovací odkaz, který posíláme každý týden emailem.
Detail
3 9
PARKOUR Obstacle Movement - začátečníci 7 - 13 Sportovní hala TSC Turnov II PÁ 14:00-15:00 131022
Chceš se naučit ovládat své tělo a získat fyzickou a psychickou odolnost? Přijď mezi nás!
Trénink, kde se naučíš spoustu nových věcí a zažiješ i zábavu. To všechno pod vedením mladých certifikovaných trenérů, kteří s touto disciplínou mají letité zkušenosti! Kroužek Parkouru pro Žlutou ponorku zajišťuje Obstacle Movement Mladá Boleslav.

Během 16ti lekcí za pololetí předají trenéři zkušenosti, které nasbírali za uplynulé roky a pomůžou ti v tvém rozvoji. Mimo jiné tě naučíme techniku přeskoku a akrobatických prvků.
Tréninky vedou profesionalní trenéři z Obstacle Movement, kteří mají s touto disciplínou léta zkušeností.
--------------
Parkour je fyzická aktivita, které lze jen těžko přiřadit kategorii. Není to extrémní sport, ale spíše umění nebo disciplína. Podle Davida Bella je fyzická část parkouru založená na překonávání všech překážek, které se v cestě vyskytnou, jako kdyby šlo o stav ohrožení - chcete se pohybovat takovým způsobem, za použití jakéhokoliv pohybu, který vám pomůže dostat se od/k někomu/něčemu.

MŮŽETE SE HLÁSIT I JAKO NÁHRADNÍCI, PRŮBĚŽNĚ TU A TAM VYŘADÍME ZÁJEMCE, KTEŘÍ ZJISTILI, ŽE KROUŽEK ČASOVĚ NEZVLÁDNOU.
Detail
7 13
Počítačový kroužek - Mašov 1 9 - 12 ZŠ Mašov ČT 13:20-14:05 134006
Obnovujeme kroužek počítačů v Mašově! Nyní s novým lektorem, zaměstnancem Žluté ponorky.

Kroužek pro děti od 3.třídy!

V kroužku budou děti rozvíjet své dovednosti v práci s textovými a grafickými programy a učit se bezpečně pohybovat na internetu.
Detail
9 12
Pohybová průprava - judo 7 - 12 Sportovní hala TSC Turnov II PO 14:00-15:00 131009
Děti se zábavnou formou seznamují se základními gymnastickými a judistickými prvky. Na kroužku je dále rozvíjena jejich pohybová všestrannost.
V letošním školním roce nebude z časových důvodů možné vyzvedávání dětí lektorem z družiny.
Kroužek se součástí centra sportu AŠSK.
Detail
7 12
Pohybová příprava mladší 6 - 8 Sportovní hala TSC Turnov II ČT 13:30-14:30 131019
Tento kroužek rozšiřuje aktivitu školní tělesné výchovy o další prvky pohybových her a základy atletiky. Děti si vyzkouší florbal, futsal, i další halové sportovní hry. Děti mají být vybavené sportovním oblečením a ortopedicky nezávadnou obuví. Do haly obuv se světlou podrážkou.
větlou podrážkou.
Ve školním roce 2022/23 nebude z časových důvodů možné vyzvedávání dětí lektorem z družiny.
Detail
6 8
Pohybové hry Mašov I 6 - 7 ZŠ Mašov PO 13:00-14:30 131010
Tento kroužek rozšiřuje aktivitu školní tělesné výchovy o další prvky pohybových her. Děti mají být vybavené sportovním oblečením a ortopedicky nezávadnou obuví. Pro tělocvičnu je nutná obuv se světlou podrážkou.
Detail
6 7
Pohybové hry Mašov II 8 - 10 ZŠ Mašov ÚT 13:00-14:30 131011
Tento kroužek rozšiřuje aktivitu školní tělesné výchovy o další prvky pohybových her. Děti mají být vybavené sportovním oblečením a ortopedicky nezávadnou obuví. Pro tělocvičnu je nutná obuv se světlou podrážkou.
Detail
8 10
Pohybové hry ZŠ Žižkova I 6 - 7 ZŠ Žižkova Turnov
tělocvična
ST 12:30-14:00 131012
Tento kroužek rozšiřuje aktivitu školní tělesné výchovy o další prvky pohybových her. Děti mají být vybavené sportovním oblečením a ortopedicky nezávadnou obuví. Pro tělocvičnu obuv se světlou podrážkou. Kroužek je určen pro 1. ročník ZŠ Žižkova.
Detail
6 7
Rybářský kroužek 10 - 15 ZŠ Žižkova Turnov
ostatní
ČT 16:00-17:30 131013
SRAZ před první lekcí je v 16:00 na autobusové zastávce u ZŠ Žižkova, lektor si zde děti převezme.

Rybářský kroužek MO Turnov, při Žluté Ponorce v Turnově, je zaměřený na děti a mládež, které mají rády rybářský sport a pobyt v přírodě. Našim společným cílem bude seznámit mladé rybáře a rybářky se základy rybolovné techniky, poznáváním a anatomií ryb. Součástí náplně budou praktická cvičení, montáže, DVD atd. Obeznámíme se s Rybářským řádem a Stanovami ČRS. Kroužek bude ukončen závěrečnou zkouškou, kde úspěšný rybář nebo rybářka získá povolenku k lovu ryb.
Petrův zdar.
Schůzky probíhají jednou za 14 dní.
Detail
10 15
Street dance I 6 - 8 pobočka Turnov II - Alešova 1723
cvičební sál
PO 16:00-17:00 132011
Tancovat s námi můžete již od 6 let.

Kroužek zaměřený na street dance hrou. Tvorba základních kroků běhěm lekce proložené hrou.

STREET DANCE zahrnuje všechny pouliční tance, ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace. Tanečníci se pohybují volně a dokonce se snaží vymýšlet a tvořit svůj vlastní osobní styl. Improvizace je základem většiny pouličních tanců, i když i zde najdeme promyšlené choreografické prvky, smíšené právě s improvizací.

Kroužek vede Kateřina která tancuje přes 18 let a je lektorkou a členkou skupiny učí hip hop, dancehall a house dance a dohromady se to nazývá "street dance".

Detail
6 8
Street dance II 9 - 11 pobočka Turnov II - Alešova 1723
cvičební sál
PO 17:00-18:00 132012


STREET DANCE zahrnuje všechny pouliční tance, ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace. Tanečníci se pohybují volně a dokonce se snaží vymýšlet a tvořit svůj vlastní osobní styl. Improvizace je základem většiny pouličních tanců, i když i zde najdeme promyšlené choreografické prvky, smíšené právě s improvizací.

Kroužek zaměřený na učení základů všech tanečních stylů street dance a rozvoj pohybu a paměti.

Kroužek vede Kateřina , která tancuje přes 18 let a je lektorkou a členkou skupiny Učí hip hop, dancehall a house dance a dohromady se to nazývá "street dance".

Detail
9 11
Šachová školička 6 - 8 budova Žluté ponorky
II.p. - kajuta 25
ST 15:00-16:30 131014
Děti se hravou formou seznámí se základy královské hry - Šachu. Naučí se základní tahy a principy hry. Zájemci mohou následně rozšiřovat své dovednosti na turnajích a trénincích pod hlavičkou ŠK ZIKUDA Turnov.
Detail
6 8
Šachy 9 - 14 budova Žluté ponorky
II.p. - kajuta 25
ST 16:30-18:00 131015
Šachy přispívají rozvoji celkového myšlení - je to hra králů. Šachový kroužek se pravidelně schází ve své herně a jeho členové se zdokonalují ve hře. Může sloužit jako dodatečný trénink kroužku na který děti už chodí ve škole. Žáci s hlubším zájmem se mohou následně stát členy ŠK Zikuda Turnov a jezdit na turnaje s klubem.
Detail
9 14
Taneční skupina Keltský tygr 12 - 80 budova Žluté ponorky
I.p. - malý sál
PÁ 17:00-19:00 132013
Taneční skupina dospělých se věnuje irskému tanci.
Detail
12 80
Textilní ateliér 11 - 18 budova Žluté ponorky
II.p. - technická dílna
ST 15:30-17:30 132014
Kroužek zaměřený na šití je pro téměř začátečníky a mírně pokročilé. Nabídne tři základní směry činností.
1. šití v ruce (plyšáci, figurky, vánoční nebo velikonoční dekorační specialitky a další)
2. základy šití na šicím stroji (sešívání, obroubení, šití polštáře nebo tašky + závěrečná práce = ušití jednoduché sukně nebo šatů)
3. šití "recy věcí" - recyklace textilních materiálů aneb ze starého nový design (šití ze starých riflí, triček, mikin apod.) Tady bude spousta místa pro vaše originální nápady.
Náš kroužek vede zkušená dámská krejčová Milada Kořínková. Kapacita kroužku je pouze 6 osob, aby měli všichni dost prostoru pro kreativní tvorbu :).
Detail
11 18
Ukulele bez not 10 - 18 budova Žluté ponorky
II.p. - kajuta 25
ČT 17:00-18:00 132016
Kroužek je určen pro začátečníky i pokročilé. Během první hodiny se rozdělíme do skupinek po 4-5 lidech. Výukové lekce budou půlhodinové, aby hráči mohli mít individuální a intenzivní přístup. Budeme se učit základní akordy na ukulele a doprovody k písním. Budeme hrát lidové, táborové a současné písničky.

Doporučení: Ideální ukulele pro začátek je koncertní (mírně vetší nástroj), případně sopránové.
Detail
10 18
Výtvarný kroužek I A 6 - 10 budova Žluté ponorky
přízemí - výtvarná dílna
PO 13:30-15:30 132017
Budeme společně rozvíjet výtvarné a tvořivé dovednosti a fantazii a objevovat možnosti klasických i netradičních výtvarných technik. Vyzkoušíme si nové způsoby použití tradičních, přírodních a recyklovaných materiálů. Naším cílem je především prožitek z tvoření samotného. Svá dílka si děti mohou odnést domů a potěšit jimi své blízké.
Detail
6 10
Výtvarný kroužek I B 6 - 10 budova Žluté ponorky
přízemí - výtvarná dílna
ST 13:30-15:30 132018
Budeme společně rozvíjet výtvarné a tvořivé dovednosti a fantazii a objevovat možnosti klasických i netradičních výtvarných technik. Vyzkoušíme si nové způsoby použití tradičních, přírodních a recyklovaných materiálů. Naším cílem je především prožitek z tvoření samotného. Svá dílka si děti mohou odnést domů a potěšit jimi své blízké.
Detail
6 10
Výtvarný kroužek II B 11 - 18 budova Žluté ponorky
přízemí - výtvarná dílna
ST 16:00-18:00 132019
Budeme společně rozvíjet výtvarné a tvořivé dovednosti a fantazii a objevovat možnosti klasických i netradičních výtvarných technik. Vyzkoušíme si nové způsoby použití tradičních, přírodních a recyklovaných materiálů. Naším cílem je především prožitek z tvoření samotného. Svá dílka si děti mohou odnést domů a potěšit jimi své blízké.
Detail
11 18
Základy bruslení - pokročilí 7 - 12 Zimní stadion Turnov PÁ 13:30-14:30 131018
Náplň kroužku plynule navazuje na kroužek začátečníků. Děti pomocí her nadále rozvíjejí své bruslařské dovednosti a základní bruslařkou techniku.
Detail
7 12
Základy bruslení - začátečníci 6 - 12 Zimní stadion Turnov PÁ 13:30-14:30 131017
Chceme děti naučit užívat si pohyb na ledě, postupně odbourávat obavy z bruslí a nejistotu při jízdě. Kroužek bude svoji náplní určen pro začátečníky.
Detail
6 12
Základy plavání 6 - 11 městský bazén Výšinka ÚT 14:00-15:00 131021
Náplní kroužku jsou základní techniky nácviku plavání, plavecké a vodní hry.
Kroužek je určen také pro neplavce (podmínkou účasti je jakýmkoli způsobem uplavat alespoň 6 metrů.)

Detail
6 11
Zatanči si! hobby 6 - 10 budova Žluté ponorky
přízemí - velký sál
ČT 16:30-17:30 132020
V kategorii HOBBY poplujeme s ponorkou rytmu Disco a Street Dance. Naučíme se základy různých tanečních technik. Zpevňovat tělo budeme za pomoci základních gymnastických prvků, s rekvizitami budeme vytvářet taneční show a spolu zažijeme spoustu zábavy. Hlavně se budeme ale radovat ze společného pohybu spojeného s hudbou.
Detail
6 10
Zatanči si! mini 4 - 5 budova Žluté ponorky
přízemí - velký sál
ČT 15:30-16:30 132021
V kategorii MINI se letos podíváme do světa pohádek.
Naučíme se základní rytmice a základním krokům ve stylu disco-polky. Naše setkávání bude pestré - zatančíme si s pompony, zpevňovat tělo budeme pomocí základních gymnastických a baletních prvků. Hrát budeme různé taneční hry a hlavně se budeme radovat z pohybu spojeného s hudbou.
Detail
4 5
Tvořínek A - pobočka Turnov II 6 - 10 pobočka Turnov II - Alešova 1723
výtvarná dílna
ÚT 14:30-16:00 132022
Kreslení, malování, grafika, modelování, zkrátka využíváme jakýkoliv materiál, přírodní i tradiční k výtvarnému tvoření, cílem není jen výsledek, ale hlavně prožitek...
Detail
6 10
Kroužek volné kresby a malby 11 - 18 budova Žluté ponorky
přízemí - výtvarná dílna
PO 16:00-18:00 132024
Zde si můžete vyzkoušet různé způsoby a techniky kreslení a malování. Třeba kreslit prosvětlováním, malovat vymýváním, kreslit drátovkou či malovat mokrým do mokrého... Vždy budeme znát (vidět) svůj motiv. Nabídnu vám možnosti k tomu, jak se na to, co vytváříte dívat "jiným okem". Každý bude mít prostor pro to, objevovat si svou vlastní cestu Kurz je vhodný i pro studenty, kteří se připravují na talentové zkoušky na střední školu.
Kroužek povede výtvarnice Martina Meletzká MgA. www.martinameletzka.com
Detail
11 18
Výtvarný kroužek Mašov 6 - 11 ZŠ Mašov PO 12:45-14:45 132023
Budeme tvořit nebo se nořit do síly barev, vyrábět si svá "kreslidla" v učebně i venku. Naše tvorba bude hrou, ve které má každý prostor vyjádřit se tak, jak potřebuje. Budeme si užívat a kouzlit, uchopovat a poslouchat příběhy různými výtvarnými prostředky. Některé naše výtvory budou společné, některé osobní a originální, ale to vše pro nás nebude až tak důležité jako plynutí ve tvorbě samotné.
Kroužek vede výtvarnice Martina Meletzká www.martinameletzka.com.
Detail
6 11
Angličtina pro nejmenší B 5 - 7 budova Žluté ponorky ČT 15:30-16:30 130101
Důležitá informace: Tento kroužek není nadstavba k pondělním lekcím. Jedná se o zdvojení kvůli kapacitě.

Hry a základní komunikace v angličtině odpovídající věku (bez použití písma a bez češtiny). Lekce mají připravené materiály, písně, hry. Lektorka komunikuje v základní češtině, tedy jsou děti nuceni používat angličtinu.
Aprobovaná učitelka MŠ/ZŠ z Ukrajiny, pracovala v angličtině pro soukromé firmy.
Detail
5 7
Angličtina základy konverzace B 8 - 10 budova Žluté ponorky ČT 14:00-15:00 130102
Důležitá informace: Tento kroužek není nadstavba k pondělním lekcím. Jedná se o zdvojení kvůli kapacitě.

Relativně individuální nácvik základní komunikace v angličtině bez použití češtiny. Lekce mají připravená témata a materiály. Lektorka komunikuje v češtině jen omezeně, tedy jsou účastníci nuceni používat angličtinu.
Aprobovaná učitelka MŠ/ZŠ z Ukrajiny, pracovala v angličtině pro soukromé firmy.
Detail
8 10
Taekwondo - začátečníci I 7 - 12 pobočka Turnov II - Alešova 1723 ST 14:30-16:00 131024
Děti se seznámí se základními prvky taekwondo. Toto bojové umění je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku.
V průběhu roku se účastnici stanou bezplatně členy svazu Taekwonda, díky čemuž mohou navštěvovat i jiné tréninky největšího klubu taekwonda v ČR (www.tkd.cz).

Po dohodě s trenérem mohou kroužek aktivně navštěvovat také rodiče, případně děti od pěti let.
Detail
7 12
PARKOUR Obstacle Movement - pokročilí 11 - 20 pobočka Turnov II + okolí PÁ 15:15-16:15 131025
Do pokročilé skupiny budou trenéři vybírat na základě úvodních lekcí skupiny začátečníků a zájemců z loňských pokročilých účastníků. Proto NEBUDE MOŽNÉ SE DO POKROČILÝCH HLÁSIT PŘÍMO. Kroužek Parkouru pro Žlutou ponorku zajišťuje Obstacle Movement Mladá Boleslav.
Prosíme tedy všechny zájemce, aby se přihlásili do začátečníků. Úvodní hodinu absolvují všichni společně. Následně budou vybraní účastníci kontaktováni, aby chodili již s pokročilou skupinou.

Chceš pokročit v ovládání svého těla? Zabýváš se parkourem individuálně? Chceš se posunout dál? Ukážeš nám jak jsi daleko a dohodnem se na obsahu tréninku!

Během 16ti lekcí za pololetí předají trenéři zkušenosti, které nasbírali za uplynulé roky a pomůžou ti v tvém rozvoji. Tréninky vedou profesionalní trenéři z Obstacle Movement, kteří mají s touto disciplínou léta zkušeností a patří mezi českou špičku.
Detail
11 20
Pohybové hry ZŠ Žižkova II 6 - 7 ZŠ Žižkova Turnov
tělocvična
ČT 12:30-14:00 131023
Tento kroužek rozšiřuje aktivitu školní tělesné výchovy o další prvky pohybových her. Děti mají být vybavené sportovním oblečením a ortopedicky nezávadnou obuví. Pro tělocvičnu obuv se světlou podrážkou. Kroužek je určen pro 1. ročník ZŠ Žižkova.
Detail
6 7
Taekwondo - začátečníci II 5 - 99 pobočka Turnov II - Alešova 1723 ÚT 17:00-19:00 131026
Trénink je určen pro široké věkové spektrum, dle systému výuky Školy taekwondo ITF Ge-baek Hosin sool. Toto bojové umění je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku.
V průběhu roku se účastnici stanou bezplatně členy svazu Taekwonda, díky čemuž mohou navštěvovat i jiné tréninky největšího klubu taekwonda v ČR (www.tkd.cz).

Detail
5 99
Tvořínek B - pobočka Turnov II 6 - 10 pobočka Turnov II - Alešova 1723
výtvarná dílna
ČT 14:30-16:00 132025
Kreslení, malování, grafika, modelování, zkrátka využíváme jakýkoliv materiál, přírodní i tradiční k výtvarnému tvoření, cílem není jen výsledek, ale hlavně prožitek...
Detail
6 10
Počítačový kroužek - Mašov 2 9 - 12 ZŠ Mašov ČT 12:35-13:20 130104
Obnovujeme kroužek počítačů v Mašově! Nyní s novým lektorem, zaměstnancem Žluté ponorky.

Kroužek pro děti od 3.třídy!

V kroužku budou děti rozvíjet své dovednosti v práci s textovými a grafickými programy a učit se bezpečně pohybovat na internetu.
Detail
9 12
Taekwondo - začátečníci III 5 - 99 ZŠ Žižkova Turnov ST 18:30-20:00 131027
Trénink je určen pro široké věkové spektrum, dle systému výuky Školy taekwondo ITF Ge-baek Hosin sool. Toto bojové umění je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku.
V průběhu roku se účastnici stanou bezplatně členy svazu Taekwonda, díky čemuž mohou navštěvovat i jiné tréninky největšího klubu taekwonda v ČR (www.tkd.cz).
Detail
5 99
KURZ ANGLIČTINY C 01-03/24 dopo. začátečníci 15 - 99 budova Žluté ponorky ÚT 10:00-11:00 135114
Kurz Angličtiny, který je ideální pro seniory a pro všechny, kteří se chtějí někam posunout nebo se naučit něco nového. Poznejte blíž jazyk, jenž náš obklopuje. Ať už na letištích, dovolené nebo třeba v hudbě. Lektorem tohoto kurzu je Josef Hlava, který se živí doučováním čtyř jazyků a jiných, odborných předmětů.

Kurz se skládá z deseti lekcí v režii daného lektora.
Cena tohoto kurzu je 2300Kč.
Detail
15 99
KURZ FRANCOUZŠTINY 01-03/24 dopo. začátečníci 15 - 99 budova Žluté ponorky ST 10:00-11:00 135115
Kurz Francouzštiny, který je ideální pro seniory a pro všechny, kteří se chtějí někam posunout nebo se naučit něco nového. Poznejte blíž jazyk, který svou krásou uchvátil mnohé umělce. Lektorem tohoto kurzu je Josef Hlava, který se živí doučováním čtyř jazyků a jiných, odborných předmětů.

Kurz se skládá z deseti lekcí v režii daného lektora.
Cena tohoto kurzu je 2300Kč.
Detail
15 99
KLUB VÝTVARNÍKŮ 01-03/24 út/pokročilí 14 - 99 pobočka Turnov II - Alešova 1723
ateliér
ÚT 17:30-20:30 130502
V ateliéru se scházejí samostatní vytvarníci a tvoří umělecká díla na konkrétní témata. Klub je určen pouze pro vybrané absolventy vytvarných kurzů Žluté ponorky Turnov. Není zde žádný pedagog a výtvarníci mohou konzultovat spolu navzájem.
Tvorbu výtvarníků můžete vidět na stránkách www.vytvarniciceskehoraje.cz
Detail
14 99
KURZ KRESBY + MALBY 1-3/24 st/zač.,m.p. 14 - 99 pobočka Turnov II - Alešova 1723 ST 16:00-19:00 135120
Tříměsíční kurz je skvělý jako průprava malby pro děti, které se hlásí na střední výtvarné školy. Naučíte se základy malby akrylovými barvami na papír a vyzkoušíte si různé styly a přístupy v malbě. Na tento kurz navazují další kurzy malby, ve kterých budete zdokonalovat své dovednosti ve složitějších úkolech.
Cena za kurz 3600 Kč.
Detail
14 99
KURZ MALBA OLEJ pok., MALBA AKRYL zač. 01-03/24 čt 14 - 99 pobočka Turnov II - Alešova 1723
ateliér
ČT 17:30-20:30 135121
Tříměsíční kurz MALBY OLEJOVÝMI barvami pro pokročilé a kurz MALBY AKRYLOVÝMI barvami pro začátečníky. Malujeme nejen kopie podle předlohy nebo fotografie, ale také podle skutečnosti. Budeme se zdokonalovat v technice malby dle zadaných tematických celků. Určeno pro absolventy kurzu kresby.
Cena za kurz 3600 Kč.
Detail
14 99
KURZ MALBY AKRYL + OLEJ 1-3/24 pá/pok. 14 - 99 pobočka Turnov II - Alešova 1723
ateliér
PÁ 17:30-20:30 135122
Tříměsíční výtvarný kurz pro pokročilé věnovaný malbě ABSTRAKCE akrylovými a olejovými barvami na plátno. Kurz je určen pro absolventy kurzu kresby a malby akrylem. Budeme se zdokonalovat v technice malby dle zadaných tematických celků. Vyzkoušíte si různé přístupy v malbě.
Cena za kurz 3600 Kč.
Detail
14 99
KURZ SOCHAŘSKÉHO MODELOVÁNÍ 04-06/24 14 - 90 pobočka Turnov II - Alešova 1723
výtvarná dílna
PÁ 16:30-19:30 135123
Kurz je určen pro začátečníky i zkušené výtvarníky, kteří si chtějí rozšířit obzory, ale také pro pedagogy výtvarných oborů (je možné nechat si proplatit kurz zaměstnavatelem jako DVPP).
Cena za tříměsíční kurz 3600,- (10 lekcí x 3 hodiny)

Náplň kurzu: Seznámení se všemi fázemi sochařských postupů – modelování, formování, zpracování odlitku. Práce se sochařskou hlínou jako elementem při tvorbě plastiky. Prohloubení řemeslných a uměleckých jistot, fantazie, pochopení sochařské kompozice a prostorového zpracování. Individuální přístup s důrazem na předání praktických dovedností, které povedou k nezávislosti a samostatnosti v sochařské tvorbě.

Vyber si z témat kurzu nebo je kombinuj:
1) Anatomická/figurativní studie
2) Freestyle - sochařské cvičení, jehož cílem bude během jedné lekce umělecky zpracovat vybrané téma
3) Studie tvarově atraktivního vzoru/přírodniny (kost, krystal, mušle, plod...) - výtvarné zpracování a pochopení funkčních tvarů přírodního designu
4) Individuální přístup na vlastní téma klienta
Detail
14 90
KURZ KERAMIKY 3A 04-06/24 15 - 99 budova Žluté ponorky
přízemí - mineralogická a keramická dílna
PO 17:30-20:30 135124
Tříměsíční kurz keramiky pro dospělé a mládež je vhodný pro všechny, kdo mají chuť rozvíjet svůj talent ve výtvarné tvorbě z keramické hlíny nebo jen relaxovat při tvořivé činnosti. Cena za kurz 4300 Kč.
Detail
15 99
KURZ KERAMIKY 3B 04-06/24 15 - 99 budova Žluté ponorky
přízemí - mineralogická a keramická dílna
ST 18:00-21:00 135125
Tříměsíční kurz keramiky pro dospělé a mládež je vhodný pro všechny, kdo mají chuť rozvíjet svůj talent ve výtvarné tvorbě z keramické hlíny nebo jen relaxovat při tvořivé činnosti. Cena za kurz 4300 Kč.
Detail
15 99
KLUB VÝTVARNÍKŮ 04-06/24 út/pokročilí 0 - 0 pobočka Turnov II - Alešova 1723 ÚT 17:30-20:30 135129
V ateliéru se scházejí samostatní vytvarníci a tvoří umělecká díla na konkrétní témata. Klub je určen pouze pro vybrané absolventy vytvarných kurzů Žluté ponorky Turnov. Není zde žádný pedagog a výtvarníci mohou konzultovat spolu navzájem.
Tvorbu výtvarníků můžete vidět na stránkách www.vytvarniciceskehoraje.cz
Detail
0 0
KURZ KRESBY + MALBY 4-6/24 st/zač. 14 - 99 pobočka Turnov II - Alešova 1723
ateliér
ST 16:00-19:00 135126
Tříměsíční kurz kresby a malby pro začátečníky a mírně pokročilé vhodný jako příprava pro střední výtvarné školy. Zároveň kurz malby akrylem pro začátečníky. Naučíte se základy kresby a malby, měření, stínování tužkou a další dovednosti. Na tento kurz navazují další kurzy kresby a malby, ve kterých budete zdokonalovat své dovednosti ve složitějších úkolech.
Cena za kurz 3850 Kč.
Detail
14 99
KURZ MALBY AKRYL,OLEJ 4-6/24 čt/pokr. 14 - 99 pobočka Turnov II - Alešova 1723
ateliér
ČT 17:30-20:30 135127
Tříměsíční kurz (duben - červen) pro pokročilé je zaměřen na malbu krajiny olejovými a akrylovými barvami v ateliéru i v plenéru. Budeme se zdokonalovat v technice malby dle zadaných tematických celků. Určeno pro absolventy kurzu kresby, malby akrylem a malby olejem.
Cena za kurz 3850 Kč.
Detail
14 99
KURZ MALBY AKRYL,OLEJ 4-6/24 pá/pokr. 14 - 99 pobočka Turnov II - Alešova 1723
ateliér
PÁ 17:30-20:30 135128
Tříměsíční výtvarný kurz pro pokročilé věnovaný malbě KRAJINY akrylovými a olejovými barvami v ateliéru i v plenéru. Kurz je určen pro absolventy kurzu kresby a malby akrylem. Budeme se zdokonalovat v technice malby dle zadaných tematických celků. Vyzkoušíte si různé přístupy v malbě.
Cena za kurz 3850 Kč.
Detail
14 99
KURZ skateboardingu pro začátečníky A 8 - 18 Areál Maškova zahrada PO 17:00-19:00 130106
Účastníci kurzu se během osmi lekcí seznámí se základní technikou jízdy na skateboardu. Odbourají počáteční strach a naučí se pracovat s rovnováhou. Kurz vede zkušený lektor skateboradingu Sváťa Vorel, který je průkopníkem toho sportu v Turnově a širokém okolí. V samotném začátku se jedná o technicky náročnou disciplínu, jejíž nácvik se neobejde bez pádů. I přes používání ochranných pomůcek je tak potřeba počítat s odřeninami a modřinami.
Povinné vybavení: skateboard, helma, vhodná pevná obuv s nízkou podrážkou. Dále doporučujeme chrániče kolen, loktů a zápěstí. V případě dotazů kontaktujte lektora telefonicky.
Detail
8 18
KURZ skateboardingu pro začátečníky B 8 - 18 Areál Maškova zahrada ÚT 17:00-19:00 131028
Účastníci kurzu se během osmi lekcí seznámí se základní technikou jízdy na skateboardu. Odbourají počáteční strach a naučí se pracovat s rovnováhou. Kurz vede zkušený lektor skateboradingu Sváťa Vorel, který je průkopníkem toho sportu v Turnově a širokém okolí. V samotném začátku se jedná o technicky náročnou disciplínu, jejíž nácvik se neobejde bez pádů. I přes používání ochranných pomůcek je tak potřeba počítat s odřeninami a modřinami.
Povinné vybavení: skateboard, helma, vhodná pevná obuv s nízkou podrážkou. Dále doporučujeme chrániče kolen, loktů a zápěstí. V případě dotazů kontaktujte lektora telefonicky.
Detail
8 18
Angličtina pro nejmenší A 5 - 7 budova Žluté ponorky
II.p. - kuchyňka
PO 15:30-16:30 134002
Hry a základní komunikace v angličtině odpovídající věku (bez použití písma a bez češtiny). Lekce mají připravené materiály, písně, hry. Lektorka komunikuje v základní češtině, tedy jsou děti nuceni používat angličtinu.
Aprobovaná učitelka MŠ/ZŠ z Ukrajiny, pracovala v angličtině pro soukromé firmy.
Detail
5 7
Angličtina základy konverzace A 8 - 10 budova Žluté ponorky
II.p. - kuchyňka
PO 14:00-15:00 134003
Relativně individuální nácvik základní komunikace v angličtině bez použití češtiny. Lekce mají připravená témata a materiály. Lektorka komunikuje v češtině jen omezeně, tedy jsou účastníci nuceni používat angličtinu.
Aprobovaná učitelka MŠ/ZŠ z Ukrajiny, pracovala v angličtině pro soukromé firmy.
Detail
8 10
Astronomický kroužek 10 - 18 Gymnázium Turnov ST 17:00-18:30
NE 14:00-16:00
133003
Tradiční kroužek navázaný na činnost turnovské hvězdárny probíhá formou interaktivní výuky v počítačové učebně na turnovském gymnáziu a na hvězdárně. Účastníci se vzdělávají v oboru astronomie a kosmonautiky formou her a aktivit s počítači i na papíře. Aktivity probíhají pod vedením Martina Gembece a Aleše Majera, astronomů z České astronomické společnosti.

TERMÍNY SETKÁNÍ KROUŽKU
vždy od 17:00 do 18:30 na gymnáziu v Turnově
dále online (posílám pozvánky) většinou od 17 do 18 hod
hvězdárna (první neděli v měsíci) od 14 do 16 hod

Na gymnáziu: 15. 11. | 20. 12. |

Online setkání:

Hvězdárna:

-----------------
Vážení rodiče,
přestože dojíždím jen jednou měsíčně z Liberce, věřím, že to vynahrazují online setkání a ostatní aktivity na hvězdárně v Turnově a nebo online pořady na Youtube iQLandie. Tato krásná věda, vzhledem k závislosti na počasí, nemůže být vázána jen na pravidelný program schůzek. Ideální je, pokud se členové kroužku postupně snaží sami pozorovat a fotit nebeské jevy a já jim na oplátku mohu nabídnout nadstandardní přístup ať už v planetáriu v Liberci nebo na hvězdárně (na té mi pomáhá Aleš Majer, kolega z Klubu astronomů Liberecka).

O našich setkáních a akcích na hvězdárně a v okolí budete tedy dostávat informace e-mailem a je třeba s tím počítat a kontakt předat. Doporučuji udělit dětem i souhlas s použitím naší skupiny na Messengeru nebo Whatsappu.


Martin Gembec
vedoucí kroužku
Detail
10 18
Deskové hry - Otevřený klub 12 - 99 budova Žluté ponorky
přízemí - klub
PÁ 16:00-19:00 134011
Otevřený klub pro hráče deskových her.

Při návštěvě príspěvek 20 Kč na provoz.

PROSTOR KDE MŮŽEME VŠE, CO NÁM NAŠE FANTAZIE DOVOLÍ...
Utéci z vězení nebo ze záhadného ostrova. Navštívit Středozem, Lví chřtán, Fallout či Panství hrůzy. Řešit detektivní zápletky z Kroniky zločinu. Vyprávět vlastní příběhy ze světa Dungeons and Dragons™, Zapovězených zemí nebo Myší hlídky.

Vítáni jsou všichni s hlavou v oblacích, srdcem dobrodruha a nohama zamazanýma nejen od bláta. Fyzicky setkávat se budeme v prostorách Žluté ponorky u vlastních postav, někdy i u herních plánů ale hlavně ve světě fantazie. Horní věková hranice není omezena.

Her s příběhem je v současné době opravdu velký výběr. Různá prostředí od světa děsivého Arkhamu, přes Středozem až do vesmírné lodě Nemesis. Můžeme se stát členy Dračí hlídky pod vedením zkušeného ambasadora, který nás provede pravidly, tvorbou postavy a prvními dobrodružstvími. Řeč je také o hrách na hrdiny a já tuším, že jsou mezi vámi potenciální Game maestři tedy “Pánové jeskyně”.

Těším se na vaše vyprávění, rady, nápady, postřehy ....

Detail
12 99
Dětská Zumba 6 - 13 pobočka Turnov II - Alešova 1723
cvičební sál
ČT 16:30-17:30 132001
Zumba je vhodná pro všechny děti mající rády pohyb a hudbu. V kroužku se děti naučí koordinovat své pohyby, vnímat hudbu, správné držení těla a zlepší si svou fyzickou kondici.
Detail
6 13
Drama soubor Periskop 14 - 18 budova Žluté ponorky
I.p. - malý sál
PO 16:30-18:00 132002
Naučíme se verbální i neverbální komunikaci, pohyb po jevišti, budeme improvizovat. Nazkoušíme divadelní hru, na které se děti budou podílet i autorsky a se kterou se přihlásíme na přehlídku amatérského divadla. Především se bude zkoušet a pilně pracovat na společném díle. Do souboru bude výběr z přihlášených, ale nebojte se, není žádnou podmínkou mít zkušenosti. Podmínkou je mít chuť do toho jít a věnovat se pilně práci na hře i mimo dobu kroužku, např. se naučit text
Detail
14 18
Dramahraní 9 - 13 budova Žluté ponorky
I.p. - malý sál
PO 15:00-16:30 132003
V kroužku si budeme hlavně hrát na něco, na někoho a bude to zábava. Budeme improvizovat, zkoušet pantomimu, rozvíjet fantazii a naučíme se verbální i neverbální komunikaci. Nazkoušíme malé scénky, které možná představíme na veřejnosti, ale to už bude jen a jen na přání herců. Půjde tedy především o hraní si společně, ne o vystupování na veřejnosti.
Detail
9 13
Elektro laboratoř 11 - 20 budova Žluté ponorky
II.p. - kajuta 24
ÚT 16:00-17:30 133002
ELEKTRO LABORATOŘ
aneb Vyrob si svůj nápad !

Zkusíme si vše od pájení po programování. Čeká nás počítačové modelování a 3D tisk. Naučíme se nejen základy elektroniky, ale i týmovou práci na společném projektu.
Budeme vymýšlet, vytvářet a hrát si s elektronikou.
Vyrobíme si praktické elektronické drobnosti, které si odneseme domů. (V případě většího objemu 3D tisku budeme vybírat příspěvek na nákup dalších náplní.)

V PŘÍPADĚ VĚTŠÍHO ZÁJMU SKUPINU ROZDĚLÍME, dle pokročilosti účastníků a časových možností vzhledem ke škole.
U dětí s velkým zájmem/nadáním lze přijmout i mírně mladší účastníky (cca 10 let), předem ale tento krok konzultujte s lektorem.
Detail
11 20
Florbal elévové I 8 - 10 Sportovní hala TJ Turnov (Skálova ul.)
tělocvična
ÚT 14:30-16:00 131001
Kroužek bude zábavnou a soutěžní formou rozvíjet všeobecné pohybové schopnosti dětí a naučí je základním florbalovým dovednostem. Zájemci mohou po registraci a úhradě členského příspěvku do TJ Turnov navštěvovat další tréninky oddílu florbalu a hrát soutěžní zápasy.
Detail
8 10
Florbal elévové II 8 - 10 Sportovní hala TJ Turnov (Skálova ul.)
tělocvična
ČT 14:15-15:45 131002
Kroužek bude zábavnou a soutěžní formou rozvíjet všeobecné pohybové schopnosti dětí a naučí je základním florbalovým dovednostem. Kroužek bude zábavnou a soutěžní formou rozvíjet všeobecné pohybové schopnosti dětí a naučí je základním florbalovým dovednostem. Zájemci mohou po registraci a úhradě členského příspěvku do TJ Turnov navštěvovat další tréninky oddílu a hrát soutěžní zápasy.
Detail
8 10
Fotbalová školička 5 - 7 Fotbalový stadion Turnov PO 15:30-16:30 131004
Děti budou zábavnou a soutěžní formou rozvíjet pohybové schopnoti a naučí se základní techniku práce s míčem. V zimních měsících bude kroužek probíhat v tělocvičně. Zájemci mohou po registraci a úhradě členského příspěvku do FK Turnov navštěvovat další tréninky klubu a hrát případné zápasy.
Detail
5 7
Fotokroužek 10 - 18 budova Žluté ponorky
II.p. - foto + mediální klubovna
ST 14:30-16:30 134001
Seznámení s různými druhy digitální fotografie, úpravou, tříděním v počítači a tiskem fotografií. Na konci pololetí proběhne výstava v prostorách Žluté ponorky. Fotografie na výstavu jsou zahrnuty v ceně kroužku.
Detail
10 18
Háčkování a drhání 10 - 15 budova Žluté ponorky
přízemí - výtvarná dílna
ČT 15:00-16:30 132004
Pošlete své holky naučit se skvělému a jednoduchému umění s háčkem a uzlíky. Vytvoříme si módní doplňky (nejrůznější kabelky, taštičky a šálky). Veselé přívěsky, šperky a zvířátka. Uháčkovat nebo udrhat můžeme krásné i praktické dekorace jako jsou sedáky, ozdobné závěsy nebo košíky. Když se nám bude dařit, troufneme si i na nějaký větší kousek do holčičího šatníku.
Detail
10 15
Házená 6 - 12 ZŠ Žižkova Turnov ČT 15:30-16:30 131005
Děti se zábavnou a herní formou seznámí se základy házené a dalších míčových sportů. Naučí se zakladním dovednostem s míčem. Kroužek povedou zkušení trenéři oddílu házené TJ Turnov.
Detail
6 12
Historický šerm 10 - 17 Gymnázium Turnov ST 16:30-18:00 131006
Cílem kroužku je seznámení s uměním historického šermu a základních bojových technik, seznámení s rytířskou ctí a mravy. Dále výroba měkčených zbraní - larp a výroba dobových kostýmů. Vrcholem našeho snažení bude závěrečné vystoupení. Pro šerm budou používány měkčené zbraně, jež jsou hojně k vidění na různých LARPových bitvách. K samotné zkratce LARP - Live Action Role Playing (volně přeloženo živé hraní rolí). Dále se budeme učit samotnému role playingu (hraní rolí) tzn., že se budeme učit podat nějaký "herecký" výkon např.: hlasité a srozumitelné mluvení ve vystoupeních (žádné dlouhé texty nazpaměť). Pokud to podmínky umožní, bude vyvrcholením závěrečné vystoupení.
Detail
10 17
Hra na flétnu I Mašov začátečníci 6 - 8 ZŠ Mašov ST 12:30-13:15 132005
Kroužek je určen pro začátečníky. Děti se seznamují se hudební naukou, a zdokonalují se v rytmu a technice hraní na zobcovou flétnu. Součástí výuky je také příprava na příležitostná vystoupení.
Detail
6 8
Hra na flétnu II Mašov pokročilí 8 - 11 ZŠ Mašov ST 13:15-14:00 132006
Kroužek je určen pro mírně a středně pokročilé hráče. Děti se seznamují se hudební naukou, a zdokonalují se v rytmu a technice hraní na zobcovou flétnu. Součástí výuky je také příprava na příležitostná vystoupení.
Detail
8 11
Hrátky s textilem 7 - 13 budova Žluté ponorky
II.p. - technická dílna
ÚT 15:00-17:00 132007
V kroužku si budeme hrát se vším, co souvisí s nitěmi, vlnou, bavlnkami, provázky, textilem, pleteninou a filcem. Budeme se věnovat drhání (náramky na ruce), vyšívání (základní stehy, různé výšivky) i šití (jednoduché výrobky, např. taštička na mobil). Zkusíme si barvení a zdobení textilu (potisk, malování, batika). Jukneme také na plstění (za mokra nebo za sucha) a háčkování (řetízek, kytičky). Zkusíme si tkaní gobelínů na rámu nebo obruči. A vyzkoušíme také korálkování a drátkování. Náročnost bude úměrná zkušenostem a věku účastníků.
Detail
7 13
Keramika I 6 - 18 ZŠ Žižkova Turnov
keramická dílna
PO 15:30-17:00 132008
Budeme společně rozvíjet výtvarné a tvořivé dovednosti a fantazii a objevovat možnosti klasických i netradičních technik s keramickou hlínou. Vyzkoušíme si různé povrchové úpravy keramiky (oxidy, glazury, rastrování a další). Naším cílem je především prožitek z tvoření samotného. Svá dílka si děti mohou odnést domů a potěšit jimi své blízké.
Detail
6 18
Keramika III 7 - 12 ZŠ Žižkova Turnov
keramická dílna
ST 13:00-14:30 132009
Při této tvořivé činnosti se rozvíjí kreativita zaměřená na prostorové vnímání, estetické a ryze individuální cítění, představivost a fantazie. Spolu s dovednostmi si děti domů odnesou vše, co vytvoří.
Schůzky probíhají jednou za 14 dní, děti jsou rozděleny do dvou skupin.
Detail
7 12
Klub křesťanského dorostu 9 - 14 budova Žluté ponorky
II.p. - kajuta 26 (nocleh)
ST 17:00-19:00 134008
Jedná se o otevřený klub pod Žlutou ponorkou, kde si rádi hrajeme, poznáváme se a učíme spolu vycházet. Zkoušíme přiměřeně mluvit o sobě, navzájem si naslouchat a povzbuzovat se.

V 17h se scházíme ke hrám, od 17:30 obvykle začíná hlavní program.

Náplň je kromě her a zábavy i tematicky zaměřena (specifické hry, krátké biblické texty, výklad, skupinová diskuze). Rádi bychom také zvali na setkání různé zajímavé hosty.

Jsme parta lidí, kteří připravují programy pro děti nejen z Turnova ve věku 9 - 14 let. Naším cílem je přispívat k výchově ve smyslu biblických a křesťanských zásad, jakkoli víme, že těžiště výchovy leží vždy v rodině. Chceme vytvářet prostředí pro zdravý osobní rozvoj a respekt k odlišnostem různých společenství v našem okolí. Jako vedoucí jsme členy více církví, jak katolické, tak různých protestantských.
Schůzky probíhají jednou za 14 dní.
Detail
9 14
KURZ HÁČKOVÁNÍ 9-12/2023 14 - 99 budova Žluté ponorky ÚT 19:00-21:00 135101
Zvu vás do světa barevných klubíček, které pomocí háčku proměníme v originální kousky pro obohacení vašeho šatníku. Zhotovíme si jednoduchou technikou šál, top, přehoz, sukni. Nebo větší či menší kabelku, košík apod.. Nebojte se, použijeme základy háčkování, tzn. řetízek, krátký, dlouhý sloupek, polosloupek. Budete překvapení, jaká se z toho mála dá vykouzlit paráda. Cena tříměsíčního kurzu 1800 Kč.
Těším se na vás, Terka.
Detail
14 99
Naši partneři
TURNOV
Crytur
Trevos
Grupo Antolin Turnov
Ontex
Liberecký kraj
JUTA a.s.
MŠMT
DIAS
Geopark Český ráj