Kroužky 2024/2025

Počet nalezených kroužků: 70

Angličtina z USA A

ČT 14:00-15:00

Věk 10-12

budova Žluté ponorky

Volno

Jak to probíhá? Posloucháme společně animované příběhy, kde hezky mluví, pak si to společně zopakujeme a přeložíme a na konec si zkoušíme tvořit svoje rozhovory. Videa jsou vybrána dle schopností dítěte, o krok těžší než co dítě umí. Musí nás to bavit. Vaše lektorka Martina, žila deset let v USA a zaměřuje se na mluvenou angličtinu. Minimální počet účastníků pro otevření kroužku: 3

Angličtina z USA B

ČT 15:00-16:00

Věk 12-15

budova Žluté ponorky

Volno

Relativně individuální nácvik základní komunikace v angličtině bez použití češtiny. Lekce mají připravená témata a materiály. Lektorka komunikuje v češtině jen omezeně, tedy jsou účastníci nuceni používat angličtinu. Aprobovaná učitelka MŠ/ZŠ z Ukrajiny, pracovala v angličtině pro soukromé firmy.

Astronomický kroužek

ST 17:00-18:30, NE 14:00-16:00

Věk 10-18

1 000 Kč / rok

Gymnázium Turnov

Volno

Tradiční kroužek navázaný na činnost turnovské hvězdárny probíhá formou interaktivní výuky v počítačové učebně na turnovském gymnáziu a na hvězdárně. Účastníci se vzdělávají v oboru astronomie a kosmonautiky formou her a aktivit s počítači i na papíře. Aktivity probíhají pod vedením Martina Gembece a Aleše Majera, astronomů z České astronomické společnosti. TERMÍNY SETKÁNÍ KROUŽKU vždy od 17:00 do 18:30 na gymnáziu v Turnově dále online (posílám pozvánky) většinou od 17 do 18 hod hvězdárna (první neděli v měsíci) od 14 do 16 hod Na gymnáziu: 15. 11. | 20. 12. | Online setkání: Hvězdárna: ----------------- Vážení rodiče, přestože dojíždím jen jednou měsíčně z Liberce, věřím, že to vynahrazují online setkání a ostatní aktivity na hvězdárně v Turnově a nebo online pořady na Youtube iQLandie. Tato krásná věda, vzhledem k závislosti na počasí, nemůže být vázána jen na pravidelný program schůzek. Ideální je, pokud se členové kroužku postupně snaží sami pozorovat a fotit nebeské jevy a já jim na oplátku mohu nabídnout nadstandardní přístup ať už v planetáriu v Liberci nebo na hvězdárně (na té mi pomáhá Aleš Majer, kolega z Klubu astronomů Liberecka). O našich setkáních a akcích na hvězdárně a v okolí budete tedy dostávat informace e-mailem a je třeba s tím počítat a kontakt předat. Doporučuji udělit dětem i souhlas s použitím naší skupiny na Messengeru nebo Whatsappu. Martin Gembec vedoucí kroužku

Beach volejbal TJ Turnov

ÚT 15:30-17:00

Věk 6-10

Sportovní hala TJ Turnov a okolí

Volno

Písek je zábava a o tom se děti přesvědčí pod vedením trenérů beach volejbalového oddílu TJ Turnov. Ti je seznámí se základy beach volejbalu a pomou jim osvojit si základní technické dovednosti tohoto atraktivního sportu, ve kterém má Česká republika poslední mistry světa. Kroužek bude probíhat dle počasí od srpna do cca půlky října 2024 a následně od dubna do konce června 2025.

Drama soubor Periskop

PO 16:30-18:00

Věk 14-18

1 900 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Naučíme se verbální i neverbální komunikaci, pohyb po jevišti, budeme improvizovat. Nazkoušíme divadelní hru, na které se děti budou podílet i autorsky a se kterou se přihlásíme na přehlídku amatérského divadla. Především se bude zkoušet a pilně pracovat na společném díle. Není potřeba mít zkušenosti. Podmínkou je mít chuť do toho jít a věnovat se pilně práci na hře i mimo dobu kroužku, např. se naučit text :)

Elektro laboratoř

ÚT 16:00-17:30

Věk 11-18

2 200 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

ELEKTRO LABORATOŘ aneb Vyrob si svůj nápad ! Zkusíme si vše od pájení po programování. Čeká nás počítačové modelování a 3D tisk. Naučíme se nejen základy elektroniky, ale i týmovou práci na společném projektu. Budeme vymýšlet, vytvářet a hrát si s elektronikou. Vyrobíme si praktické elektronické drobnosti, které si odneseme domů. (V případě většího objemu 3D tisku budeme vybírat příspěvek na nákup dalších náplní.) V PŘÍPADĚ VĚTŠÍHO ZÁJMU SKUPINU ROZDĚLÍME, dle pokročilosti účastníků a časových možností vzhledem ke škole. U dětí s velkým zájmem/nadáním lze přijmout i mírně mladší účastníky (cca 10 let), předem ale tento krok konzultujte s lektorem.

Elektro laboratoř - přípravka

ČT 16:00-17:00

Věk 10-12

2 000 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

ELEKTRO LABORATOŘ - přípravka aneb Vyrob si svůj nápad! Pro velký zájem o Elektro laboratoř nově otevíráme tzv. přípravku, ve které se děti blíže seznámí s náležitostmi pro navazujicí kroužek. Zkusíme si vše od pájení po programování.Naučíme se nejen základy elektroniky, ale i týmovou práci na společném projektu. Budeme vymýšlet, vytvářet a hrát si s elektronikou. Vyrobíme si praktické elektronické drobnosti, které si odneseme domů. (V případě většího objemu 3D tisku budeme vybírat příspěvek na nákup dalších náplní.) *Čas kroužku se může lišit v závislosti na rozvrhu lektora

Florbal TJ Turnov

ČT 14:30-16:00

Věk 8-10

Sportovní hala TJ Turnov (Skálova ul.)

Volno

Kroužek bude zábavnou a soutěžní formou rozvíjet všeobecné pohybové schopnosti dětí a naučí je základním florbalovým dovednostem. Zájemci mohou po registraci a úhradě členského příspěvku do TJ Turnov navštěvovat další tréninky oddílu florbalu a hrát soutěžní zápasy.

Florbal ZŠ Přepeře

ST 16:00-17:00

Věk 6-10

budova Žluté ponorky

Obsazeno

Kroužek je určen dětem ZŠ Přepeře, na kterém se herní formou seznámí s tímto atraktivním sportem. V dalších letech mohou zájemci hrát soutěžní zápasy v oddílu florbalu TJ Turnov. Poplatek za kroužek se hradí přímo lektorce.

Fotbalová školička

PO 15:30-16:30

Věk 5-7

Fotbalový stadion Turnov

Volno

Děti budou zábavnou a soutěžní formou rozvíjet pohybové schopnoti a naučí se základní techniku práce s míčem. V zimních měsících bude kroužek probíhat v tělocvičně. Zájemci mohou po registraci a úhradě členského příspěvku do FK Turnov navštěvovat další tréninky klubu a hrát soutěžní zápasy.

Fotokroužek

ST 15:00-17:00

Věk 10-18

2 000 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Seznámení s různými druhy digitální fotografie, úpravou, tříděním v počítači a tiskem fotografií. Na konci pololetí proběhne výstava v prostorách Žluté ponorky. Fotografie na výstavu jsou zahrnuty v ceně kroužku.

Háčkování a drhání

ČT 15:00-16:30

Věk 10-15

1 900 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Pošlete své holky naučit se skvělému a jednoduchému umění s háčkem a uzlíky. Vytvoříme si módní doplňky (nejrůznější kabelky, taštičky a šálky). Veselé přívěsky, šperky a zvířátka. Uháčkovat nebo udrhat můžeme krásné i praktické dekorace jako jsou sedáky, ozdobné závěsy nebo košíky. Když se nám bude dařit, troufneme si i na nějaký větší kousek do holčičího šatníku.

Hejbánky Mašov

PO 13:00-14:30

Věk 6-7

ZŠ Mašov

Volno

Tento kroužek rozšiřuje aktivitu školní tělesné výchovy o další prvky pohybových her. Děti mají být vybavené sportovním oblečením a ortopedicky nezávadnou obuví. Pro tělocvičnu je nutná obuv se světlou podrážkou. Kroužek je určen pro žáky 1. a 2. třídy ZŠ Mašov.

Historický šerm

ST 16:30-18:00

Věk 10-17

Gymnázium Turnov

Volno

Cílem kroužku je seznámení s uměním historického šermu a základních bojových technik, seznámení s rytířskou ctí a mravy. Pro šerm budou používány měkčené zbraně, jež jsou hojně k vidění na různých LARPových bitvách.

Hra na flétnu I Mašov začátečníci

ST 12:30-13:15

Věk 6-8

1 300 Kč / rok

ZŠ Mašov

Volno

Kroužek je určen pro začátečníky. Děti se seznamují s hudební naukou a zdokonalují se v rytmu a technice hraní na zobcovou flétnu. Součástí výuky je také příprava na příležitostná vystoupení.

Hra na flétnu II Mašov pokročilí

ST 13:15-14:00

Věk 8-11

1 300 Kč / rok

ZŠ Mašov

Volno

Kroužek je určen pro mírně a středně pokročilé hráče. Děti se seznamují s hudební naukou, a zdokonalují se v rytmu a technice hraní na zobcovou flétnu. Součástí výuky je také příprava na příležitostná vystoupení.

Hrátky s textilem

ÚT 15:00-17:00

Věk 7-13

2 600 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

V kroužku si budeme hrát se vším, co souvisí s nitěmi, vlnou, bavlnkami, provázky, textilem, pleteninou a filcem. Budeme se věnovat drhání (náramky na ruce), vyšívání (základní stehy, různé výšivky) i šití (jednoduché výrobky, např. taštička na mobil). Zkusíme si barvení a zdobení textilu (potisk, malování, batika). Jukneme také na plstění (za mokra nebo za sucha) a háčkování (řetízek, kytičky). Zkusíme si tkaní gobelínů na rámu nebo obruči. A vyzkoušíme také korálkování a drátkování. Náročnost bude úměrná zkušenostem a věku účastníků.

Irské a keltské tance

ÚT 16:00-17:00

Věk 7-14

1 800 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Obnovujeme dlouholetou tradici a otevíráme opět kroužek Irských a keltských tanců. Kroužek irských tanců je určen pro chlapce a dívky I. a II. stupně ZŠ. Jedná se o tanec skupinový, založený na práci nohou. Tančí se s rovnými zády a na špičkách. Zapojíme celé tělo, naučíme se tančit lidové tance a vlastní choreografie. Našim cílem zůstane především radost z pohybu.

Keramika I

PO 15:30-17:00

Věk 6-18

2 800 Kč / rok

ZŠ Žižkova Turnov

Volno

Budeme společně rozvíjet výtvarné a tvořivé dovednosti a fantazii a objevovat možnosti klasických i netradičních technik s keramickou hlínou. Vyzkoušíme si různé povrchové úpravy keramiky (oxidy, glazury, rastrování a další). Naším cílem je především prožitek z tvoření samotného. Svá dílka si děti mohou odnést domů a potěšit jimi své blízké.

Keramika II - pobočka Turnov II

ČT 14:30-16:00

Věk 7-15

2 800 Kč / rok

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

Budeme společně rozvíjet výtvarné a tvořivé dovednosti a fantazii a objevovat možnosti klasických i netradičních technik s keramickou hlínou. Vyzkoušíme si různé povrchové úpravy keramiky (oxidy, glazury, rastrování a další). Naším cílem je především prožitek z tvoření samotného. Svá dílka si děti mohou odnést domů a potěšit jimi své blízké.

Keramika III

ST 13:00-14:30

Věk 7-12

1 400 Kč / rok

ZŠ Žižkova Turnov

Volno

Při této tvořivé činnosti se rozvíjí kreativita zaměřená na prostorové vnímání, estetické a ryze individuální cítění, představivost a fantazie. Spolu s dovednostmi si děti domů odnesou vše, co vytvoří. Schůzky probíhají jednou za 14 dní, děti jsou rozděleny do dvou skupin.

Klub křesťanského dorostu

ST 17:00-19:00

Věk 9-14

600 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Jedná se o otevřený klub pod Žlutou ponorkou, kde si rádi hrajeme, poznáváme se a učíme spolu vycházet. Zkoušíme přiměřeně mluvit o sobě, navzájem si naslouchat a povzbuzovat se. V 17h se scházíme ke hrám, od 17:30 obvykle začíná hlavní program. Náplň je kromě her a zábavy i tematicky zaměřena (specifické hry, krátké biblické texty, výklad, skupinová diskuze). Rádi bychom také zvali na setkání různé zajímavé hosty. Jsme parta lidí, kteří připravují programy pro děti nejen z Turnova ve věku 9 - 14 let. Naším cílem je přispívat k výchově ve smyslu biblických a křesťanských zásad, jakkoli víme, že těžiště výchovy leží vždy v rodině. Chceme vytvářet prostředí pro zdravý osobní rozvoj a respekt k odlišnostem různých společenství v našem okolí. Jako vedoucí jsme členy více církví, jak katolické, tak různých protestantských. Schůzky probíhají jednou za 14 dní.

KLUB VÝTVARNÍKŮ út/pokročilí

ÚT 17:30-20:30

Věk 14-99

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

V ateliéru se scházejí samostatní výtvarníci a tvoří umělecká díla na konkrétní témata. Klub je určen pouze pro vybrané absolventy výtvarných kurzů Žluté ponorky Turnov. Není zde žádný pedagog a výtvarníci mohou konzultovat spolu navzájem. Tvorbu výtvarníků můžete vidět na stránkách www.vytvarniciceskehoraje.cz

Kouzlo šperku

ÚT 16:00-18:00

Věk 11-18

3 000 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Kroužek nabídne tvorbu šperků z nejrůznějších materiálů a nejrůznějšími technikami. Nahlédneme do historie zdobení nejen žen, ale i mužů. Navštívíme opravdové šperkaře a nahlédneme do jejich dílen. Podíváme se na šperk jako na výtvarné dílo, součást osobnosti nositele i běžnou součást oděvu. Těším se na všechny tvořivé šperkaře.

Kroužek rytmiky

ST 14:00-15:00

Věk 6-11

1 900 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

KURZ HÁČKOVÁNÍ 9-12/2024

ÚT 19:00-21:00

Věk 14-99

budova Žluté ponorky

Volno

Zvu vás do světa barevných klubíček, které pomocí háčku proměníme v originální kousky pro obohacení vašeho šatníku. Zhotovíme si jednoduchou technikou šál, top, přehoz, sukni. Nebo větší či menší kabelku, košík apod.. Nebojte se, použijeme základy háčkování, tzn. řetízek, krátký, dlouhý sloupek, polosloupek. Budete překvapení, jaká se z toho mála dá vykouzlit paráda. Těším se na vás, Terka.

KURZ KERAMIKY pondělí

PO 17:30-20:30

Věk 15-99

budova Žluté ponorky

Volno

Kurz keramiky pro dospělé a mládež je vhodný pro všechny, kdo mají chuť rozvíjet svůj talent ve výtvarné tvorbě z keramické hlíny nebo jen relaxovat při tvořivé činnosti v komorní skupince 5 osob. Kurz bude nově organizován ve třech blocích po 11 lekcích. říjen - prosinec 2024, 7/10-16/12 leden - březen 2025, 6/1-24/3 duben - červen 2025, 7/4-23/6 Platby budou za každý blok samostatně. Pokud se přihlásíte na první blok, můžete volně pokračovat dalším, bez přihlašování po uhrazení poplatku. Na další blok (leden-březen) se bude možné přihlásit až v prosinci, pokud se uvolní místo. Stejně tak na konci března na blok třetí.

KURZ KERAMIKY středa

ST 18:00-21:00

Věk 15-99

budova Žluté ponorky

Volno

Kurz keramiky pro dospělé a mládež je vhodný pro všechny, kdo mají chuť rozvíjet svůj talent ve výtvarné tvorbě z keramické hlíny nebo jen relaxovat při tvořivé činnosti v komorní skupince 5 osob. Bude nově organizován ve třech blocích po 11 lekcích. říjen - prosinec 2024, 2/10-11/12 leden - březen 2025, 8/1-26/3 duben - červen 20252/4-18/6 Platby budou za každý blok samostatně. Pokud se přihlásíte na první blok, můžete volně pokračovat dalším, bez přihlašování po uhrazení poplatku. Na další blok (leden-březen) se bude možné přihlásit až v prosinci, pokud se uvolní místo. Stejně tak na konci března na blok třetí.

KURZ KRESBY A MALBY - AKRYL, OLEJ čt/mírně pokročilí

ČT 17:30-20:30

Věk 14-99

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

Kurz je členěn do tříměsíčních bloků, po 13 lekcích (1 lekce/3 hodiny) a je určen pro mírně pokročilé. 1. září-prosinec 2024 Portrét – kresba portrétu všemi kresebnými technikami 2. leden-březen 2025 Portrét – malba akrylovými barvami na papír a plátno 3. duben-červen 2025 Potrét – malba olejovými barvami na plátno

KURZ MALBY A GRAFIKY - AKRYL, OLEJ pá/pokročilí

PÁ 17:30-20:30

Věk 14-99

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

Kurz je členěn do tříměsíčních bloků, po 13 lekcích (1 lekce/3 hodiny) a je vhodný pro pokročilé studenty z předchozích kurzů. 1. září-prosinec 2024 Malba akrylovými a olejovými barvami na vybraná témata 2. leden-březen 2025 Grafické techniky – linoryt, papíroryt, slepotisk, monotyp 3. duben-červen 2025 Krajina a architektura - malba akrylovými a olejovými barvami v plenéru

KURZ SOCHAŘSKÉHO MODELOVÁNÍ začínající i pokročilí

PÁ 16:30-19:30

Věk 14-99

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

Kurz je členěn do tříměsíčních bloků a je určen pro začátečníky i zkušené výtvarníky, kteří si chtějí rozšířit obzory. Mohou je využít také pedagogové výtvarných oborů jako DVPP (je možné nechat si proplatit kurz zaměstnavatelem jako DVPP) a studenti jako přípravu na střední umělecké školy. Náplň kurzu: Seznámení se všemi fázemi sochařských postupů – modelování, formování, zpracování odlitku. Práce se sochařskou hlínou jako elementem při tvorbě plastiky. Prohloubení řemeslných a uměleckých jistot, fantazie, pochopení sochařské kompozice a prostorového zpracování. Individuální přístup s důrazem na předání praktických dovedností, které povedou k nezávislosti a samostatnosti v sochařské tvorbě. Vyber si z témat kurzu nebo je kombinuj: 1) Anatomická/figurativní studie 2) Freestyle - sochařské cvičení, jehož cílem bude během jedné lekce umělecky zpracovat vybrané téma 3) Studie tvarově atraktivního vzoru/přírodniny (kost, krystal, mušle, plod...) - výtvarné zpracování a pochopení funkčních tvarů přírodního designu 4) Individuální přístup na vlastní téma klienta

KURZ ŠITÍ 01-03/2025

ST 18:00-20:00

Věk 18-99

budova Žluté ponorky

Volno

Máte chuť ušít si jednoduché kousky do svého šatníku na šicím stroji a nevíte, jak na to? Neváhejte a přihlaste se do našeho nového KURZU ŠITÍ. Nejenže se dozvíte něco o šití, ale především, jak si ochočit šicí stroj. Naučíte se drobné úpravy i opravy oděvů, zkusíte si ze starých věcí ušít nové nebo si vytvoříte textilní dekorace do bytu. Kurz je určen pro začátečníky i mírně pokročilé. Kurz povede Milada Kořínková, zkušená krejčová se sedmiletou praxí v zakázkové krejčovině, která vystudovala uměleckou školu zaměřenou na textilní výrobu. Ráda se s vámi podělí o své zkušenosti a praktické finty, které na youtube nenajdete :).

KURZ ZÁKLADY KRESBY A MALBY st/začínající, mírně pokročilí

ST 16:00-19:00

Věk 14-99

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

Kurz je členěn do tříměsíčních bloků, po 13 lekcích. 1. září-prosinec 2024 Příprava na střední umělecké školy – základy kresby a malby Pro mírně pokročilé - PORTRÉT – kresba portrétu všemi kresebnými technikami 2. leden-březen 2025 Příprava na střední umělecké školy – základy kresby a malby, zdokonalování technik Pro mírně pokročilé - PORTRÉT – malba akrylovými barvami na papír a plátno 3. duben-červen 2025 KRAJINA A ARCHITEKTURA - malba akrylovými a akvarelovými barvami v plenéru

Kytara bez not

PO 15:30-17:30

Věk 8-18

1 900 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Kroužek je určen pro začátečníky i mírně pokročilé. Na první hodině budou zájemci rozděleni do skupinek po 3-4 osobách podle toho, jak ovládají své nástroje. Výukové lekce budou půlhodinové, aby hráči mohli mít individuální a intenzivní přístup. V rámci kroužku se cvičí základní akordy a studují doprovody k písním. Převažují lidové, trampské a současné písničky.

Kytara bez not - pokročilí

ČT 15:30-16:30

Věk 8-18

1 900 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Kroužek je určen pouze pro pokročilé. Na první hodině budou zájemci rozděleni do skupin po 3-4 osobách podle toho, jak ovládají své nástroje. Výukové lekce budou půlhodinové, aby hráči mohli mít individuální a intenzivní přístup. V rámci kroužku se cvičí základní akordy a studují doprovody k písním. Převažují lidové, trampské a současné písničky.

LEGO kroužek I

ČT 13:30-14:30

Věk 5-8

1 800 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

neboli "Hraj si dobře" - tak zní překlad z dánského leg godt - lego. Zveme holky a kluky do Lego kroužku, kde pustíme uzdu fantazie a necháme tak vzniknout originální modely aut, domů, zahrádek, vlaků, letounů, hradů a zámků, zvířátek nebo i vesmírných plavidel. Stavebnice doslova ožije pod rukama, návody užijeme jen okrajově a se vším si budeme samozřejmě i hrát. V kroužku bude zásoba klasických kostek s jednoduchými mechanickými prvky, ale i Lego Duplo a nejnižší level Technic. Spoustu zábavy si užijeme s kuličkovou dráhou Hubelino. Těšíme se na vás.

Malý kutil

PO 14:30-15:30

Věk 5-8

1 800 Kč / rok

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

MALÝ KUTIL, malá "kutilka" aneb co dokážeš vyrobit ze dřeva, kartónu, kovu, korku, skla za použití lepidla, šroubků, drátu a hřebíků. Zveme děti do nového kroužku pro opravdu malé "píditele", kteří se nebojí vzít do ruky nářadí a třeba i něco pokazit jako Pat a Mat. Většinu výtvorů si domů rovnou odneseme. K práci použijeme občas i elektrické zařízení pro modeláře jako malou vrtačku, brusku a podobně. Budeme: - brousit smirkovým papírem - vrtat a zatloukat - natírat, malovat a lepit - zkoušet spojit různé materiály - objevovat, že malý kutil dokáže velké věci Začínáme od předškoláků.

Míčová příprava - házená

ČT 15:30-16:30

Věk 6-12

ZŠ Žižkova Turnov

Volno

Děti se zábavnou a herní formou seznámí se základy házené a dalších míčových sportů. Naučí se zakladním dovednostem s míčem. Kroužek povedou zkušení trenéři oddílu házené TJ Turnov.

Mineralogický kroužek

PO 15:00-17:00

Věk 8-12

1 800 Kč / rok

budova Žluté ponorky + okolí Turnova

Volno

Základy broušení a úpravy polodrahokamů. Hledání, poznávání a určování nerostů a minerálů přímo v terénu. Tradiční pokusy: s vodou a další... Vedle znalostí o horninách a minerálech nelze opomenout geologický vývoj Země a vývoj života na Zemi, o kterém svědčí zkameněliny. Český ráj má ideální terén pro zkoumání zajímavostí o složení a vzniku skalních útvarů. Čeká vás především: - hledání a určování minerálů, nerostů a zkamenělin přímo v terénu - broušení a úpravy některých polodrahokamů - pokusy a modelování geolog. pochodů (vznik pískovců, sopečná činnost, eroze)

Orientační běh - I

ČT 16:00-18:00

Věk 9-14

Sportovní hala TJ Turnov a okolí

Volno

VĚK: žáci/žákyně od ročníku 2014 (výjimky nutno konzultovat s trenérem) V období listopad - březen se scházíme ve čtvrtek od 16:30 v hale TJ Turnov. Nejdříve jdeme ven a od 17:30 do 18:30 jsem v hale Tj Turnov. Náplní sportovního kroužku je získání základních dovedností k pohybu s mapou v přírodě. Děti se naučí orientovat v neznámém terénu, získají dovednosti práce s mapou a buzolou, naučí se chovat k přírodě a spolupracovat s kamarády. Součástí je i všeobecná sportovní příprava. Kroužek spolupracuje s oddílem OB TJ Turnov a je možné se účastnit, závodů, soustředění i jiných akcí. Venkovní tréninky (září-říjen, duben-červen) jsou v příměstských lesích, ale i ve vzdálenějším okolí. Na dopravě je vždy možné se domluvit. Rodiče nezletilých účastníků kroužku souhlasí s tím, že v průběhu sportovních aktivit v terénu, nejsou účastníci pod dozorem. Vzhledem k charakteru sportu není možné zajistit dohled nad všemi účastníky. Je proto nutné dbát především své osobní bezpečnosti při pohybu v terénu i městské zástavbě (skalní srázy, přebíhání komunikací, pohyb automobilů, vodní plochy apod.).

Orientační běh - II

ÚT 16:00-17:30

Věk 11-14

ZŠ 28. října Turnov

Volno

VĚK: žáci/žákyně od ročníku 2014 (výjimky nutno konzultovat s trenérem) V období listopad - březen se scházíme v úterý 16:00 v tělocvičně ZŠ 28. října. Nejdříve jdeme ven a poté od 16:30 do 17:30 jdeme do tělocvičny. Kroužek je určen výhradně děti, které již ovládají základy orientačního běhu a chtějí se dále rozvijet jak v mapě tak v běžecké přípravě. Součástí kroužku je i všeobecná sportovní příprava. Kroužek spolupracuje s oddílem OB TJ Turnov a je možné se účastnit, závodů, soustředění i jiných akcí. V případě zájmu o orientační běh je novým zájemcům určen Orientační běh - I.

Orientační běh - školička

ČT 16:45-18:30

Věk 3-9

Sportovní hala TJ Turnov a okolí

Volno

Skupina je rozdělena na rodiče s dětmi(do6let) a minižáky(6-10let). U velké části minižáků je také nutná účast rodičů především během prvních tréninků, kdy dítě ještě nedokáže s mapou samostatně pracovat. V období listopad-březen probíhají treniky se zázemím v hale TJ Turnov. Od 16:45 jdeme ven či na mapovou teorii a poté od 17:30 do 18:30 do haly. Během halové části treninku již ve skupině minižáků není účast rodičů nutná. Září-říjen + duben-červen probíhají treninky venku za každého počasí. Venkovní treninky připravujeme v blízkých lesích (zadní park "Šetřilovsko", sídliště TurII, Vesecko, pod Valdštejnem, Klokočí, Rohozec,...) Na děti čekají první krůčky a seznámení se s lesem, hledáním směru a další převážně pohybové dovednosti. Pokud rodiče již nechají zkušenějš dětí běhat terénem samostatně, souhlasí s tím, že za ně během venkovního tréninku SVČ Turnov nepřebírá zodpovědnost. Na venkovní treninky je třeba se hlásit vždy dopředu přes přihlašovací systém (tur.cz)

PARKOUR Obstacle Movement

PÁ 14:00-15:00

Věk 7-13

Sportovní hala TSC Turnov II

Volno

Chceš se naučit ovládat své tělo a získat fyzickou a psychickou odolnost? Přijď mezi nás! Trénink, kde se naučíš spoustu nových věcí a zažiješ i zábavu. To všechno pod vedením mladých certifikovaných trenérů, kteří s touto disciplínou mají letité zkušenosti! Kroužek Parkouru pro Žlutou ponorku zajišťuje Obstacle Movement Mladá Boleslav. Během 16ti lekcí za pololetí předají trenéři zkušenosti, které nasbírali za uplynulé roky a pomůžou ti v tvém rozvoji. Mimo jiné tě naučíme techniku přeskoku a akrobatických prvků. Tréninky vedou profesionalní trenéři z Obstacle Movement, kteří mají s touto disciplínou léta zkušeností. -------------- Parkour je fyzická aktivita, které lze jen těžko přiřadit kategorii. Není to extrémní sport, ale spíše umění nebo disciplína. Podle Davida Bella je fyzická část parkouru založená na překonávání všech překážek, které se v cestě vyskytnou, jako kdyby šlo o stav ohrožení - chcete se pohybovat takovým způsobem, za použití jakéhokoliv pohybu, který vám pomůže dostat se od/k někomu/něčemu. MŮŽETE SE HLÁSIT I JAKO NÁHRADNÍCI, PRŮBĚŽNĚ TU A TAM VYŘADÍME ZÁJEMCE, KTEŘÍ ZJISTILI, ŽE KROUŽEK ČASOVĚ NEZVLÁDNOU.

Počítačový kroužek - Mašov 1

ČT 13:20-14:05

Věk 9-12

ZŠ Mašov

Volno

Obnovujeme kroužek počítačů v Mašově! Nyní s novým lektorem, zaměstnancem Žluté ponorky. Kroužek pro děti od 3.třídy! V kroužku budou děti rozvíjet své dovednosti v práci s textovými a grafickými programy a učit se bezpečně pohybovat na internetu.

Pohybová průprava - judo

ÚT 14:00-15:00

Věk 7-12

Sportovní hala TSC Turnov II

Volno

Děti se zábavnou formou seznamují se základními gymnastickými a judistickými prvky. Na kroužku je dále rozvíjena jejich pohybová všestrannost. V letošním školním roce nebude z časových důvodů možné vyzvedávání dětí lektorem z družiny. Kroužek se součástí centra sportu AŠSK.

Pohybové hry Mašov

ÚT 13:00-14:30

Věk 8-10

ZŠ Mašov

Volno

Tento kroužek rozšiřuje aktivitu školní tělesné výchovy o další prvky pohybových her. Děti mají být vybavené sportovním oblečením a ortopedicky nezávadnou obuví. Pro tělocvičnu je nutná obuv se světlou podrážkou. Kroužek je určen žákům 3.-5. třídy ZŠ Mašov.

Pohybové hry ZŠ Žižkova I

ÚT 13:00-14:30

Věk 6-7

ZŠ Žižkova Turnov

Volno

Tento kroužek rozšiřuje aktivitu školní tělesné výchovy o další prvky pohybových her. Děti mají být vybavené sportovním oblečením a ortopedicky nezávadnou obuví. Pro tělocvičnu obuv se světlou podrážkou. Kroužek je určen pro 1. ročník ZŠ Žižkova.

Pohybové hry ZŠ Žižkova II

ST 12:00-13:30

Věk 6-7

ZŠ Žižkova Turnov

Volno

Tento kroužek rozšiřuje aktivitu školní tělesné výchovy o další prvky pohybových her. Děti mají být vybavené sportovním oblečením a ortopedicky nezávadnou obuví. Pro tělocvičnu obuv se světlou podrážkou. Kroužek je určen pro 1. ročník ZŠ Žižkova.

Rybářský kroužek

ČT 16:00-17:30

Věk 10-15

ZŠ Žižkova Turnov

Volno

SRAZ před první lekcí je v 16:00 na autobusové zastávce u ZŠ Žižkova, lektor si zde děti převezme. Rybářský kroužek MO Turnov, při Žluté Ponorce v Turnově, je zaměřený na děti a mládež, které mají rády rybářský sport a pobyt v přírodě. Našim společným cílem bude seznámit mladé rybáře a rybářky se základy rybolovné techniky, poznáváním a anatomií ryb. Součástí náplně budou praktická cvičení, montáže, DVD atd. Obeznámíme se s Rybářským řádem a Stanovami ČRS. Kroužek bude ukončen závěrečnou zkouškou, kde úspěšný rybář nebo rybářka získá povolenku k lovu ryb. Petrův zdar. Schůzky probíhají jednou za 14 dní.

Siláci Mašov

PÁ 15:30-16:30

Věk 0-0

Sokolovna Mašov

Obsazeno

Děti se zábavnou formou seznamují se základními gymnastickými a judistickými prvky. Na kroužku je dále rozvíjena jejich pohybová všestrannost.

Street dance

PO 15:00-16:00

Věk 9-12

1 800 Kč / rok

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

Kroužek zaměřený na street dance hrou. Tvorba základních kroků běhěm lekce proložené hrou. STREET DANCE zahrnuje všechny pouliční tance, ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace. Tanečníci se pohybují volně a dokonce se snaží vymýšlet a tvořit svůj vlastní osobní styl. Improvizace je základem většiny pouličních tanců, i když i zde najdeme promyšlené choreografické prvky, smíšené právě s improvizací. Kroužek vede Kateřina Bulíčková, která tancuje přes 20 let a je lektorkou a členkou taneční skupiny, učí hip hop, dancehall a house dance a dohromady se to nazývá "street dance".

Šachová školička

ST 15:00-16:30

Věk 6-8

budova Žluté ponorky

Volno

Děti se hravou formou seznámí se základy královské hry - Šachu. Naučí se základní tahy a principy hry. Zájemci mohou následně rozšiřovat své dovednosti na turnajích a trénincích pod hlavičkou ŠK ZIKUDA Turnov.

Šachy

ST 16:30-18:00

Věk 9-14

budova Žluté ponorky

Volno

Šachy přispívají rozvoji celkového myšlení - je to hra králů. Šachový kroužek se pravidelně schází ve své herně a jeho členové se zdokonalují ve hře. Může sloužit jako dodatečný trénink kroužku na který děti už chodí ve škole. Žáci s hlubším zájmem se mohou následně stát členy ŠK Zikuda Turnov a jezdit na turnaje s klubem.

Taekwondo - začátečníci I

ST 14:30-16:00

Věk 7-12

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

Děti se seznámí se základními prvky taekwondo. Toto bojové umění je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku. V průběhu roku se účastnici stanou bezplatně členy svazu Taekwonda, díky čemuž mohou navštěvovat i jiné tréninky největšího klubu taekwonda v ČR (www.tkd.cz). Po dohodě s trenérem mohou kroužek aktivně navštěvovat také rodiče, případně děti od pěti let.

Taekwondo - začátečníci II

ST 18:30-20:00

Věk 5-99

ZŠ Žižkova Turnov

Volno

Trénink je určen pro široké věkové spektrum, dle systému výuky Školy taekwondo ITF Ge-baek Hosin sool. Toto bojové umění je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku. V průběhu roku se účastnici stanou bezplatně členy svazu Taekwonda, díky čemuž mohou navštěvovat i jiné tréninky největšího klubu taekwonda v ČR (www.tkd.cz).

Taekwondo - začátečníci III

PÁ 17:00-19:00

Věk 5-99

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

Trénink je určen pro široké věkové spektrum, dle systému výuky Školy taekwondo ITF Ge-baek Hosin sool. Toto bojové umění je druh neozbrojeného boje určeného pro účel sebeobrany. Avšak ve skutečnosti je to mnohem více: Je to vědecké využití lidského těla při sebeobraně. Těla, jež se naučí do maxima využít svých schopností díky intenzivnímu tělesnému a duševnímu výcviku. V průběhu roku se účastnici stanou bezplatně členy svazu Taekwonda, díky čemuž mohou navštěvovat i jiné tréninky největšího klubu taekwonda v ČR (www.tkd.cz).

Textilní ateliér

ST 15:30-17:30

Věk 11-18

3 100 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Kroužek zaměřený na šití je pro téměř začátečníky a mírně pokročilé. Nabídne tři základní směry činností. 1. šití v ruce (plyšáci, figurky, vánoční nebo velikonoční dekorační specialitky a další) 2. základy šití na šicím stroji (sešívání, obroubení, šití polštáře nebo tašky + závěrečná práce = ušití jednoduché sukně nebo šatů) 3. šití "recy věcí" - recyklace textilních materiálů aneb ze starého nový design (šití ze starých riflí, triček, mikin apod.) Tady bude spousta místa pro vaše originální nápady. Náš kroužek vede zkušená dámská krejčová Milada Kořínková. Kapacita kroužku je pouze 6 osob, aby měli všichni dost prostoru pro kreativní tvorbu :).

Tvořínek I - pobočka Turnov II

ÚT 14:30-16:00

Věk 5-8

1 900 Kč / rok

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

Kreslení, malování, grafika, modelování, zkrátka využíváme jakýkoliv materiál, přírodní i tradiční k výtvarnému tvoření, cílem není jen výsledek, ale hlavně prožitek...

Tvořínek II - pobočka Turnov II

ST 14:30-16:00

Věk 7-10

1 900 Kč / rok

pobočka Turnov II - Alešova 1723

Volno

Kreslení, malování, grafika, modelování, zkrátka využíváme jakýkoliv materiál, přírodní i tradiční k výtvarnému tvoření, cílem není jen výsledek, ale hlavně prožitek...

Ukulele bez not

ČT 17:00-18:00

Věk 10-18

1 900 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Kroužek je určen pro začátečníky i pokročilé. Během první hodiny se rozdělíme do skupinek po 4-5 lidech. Výukové lekce budou půlhodinové, aby hráči mohli mít individuální a intenzivní přístup. Budeme se učit základní akordy na ukulele a doprovody k písním. Budeme hrát lidové, táborové a současné písničky. Doporučení: Ideální ukulele pro začátek je koncertní (mírně vetší nástroj), případně sopránové.

Volná kresba a malba

PO 16:00-18:00

Věk 11-18

3 500 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Zde si můžete vyzkoušet různé způsoby a techniky kreslení a malování. Třeba kreslit prosvětlováním, malovat vymýváním, kreslit drátovkou či malovat mokrým do mokrého... Vždy budeme znát (vidět) svůj motiv. Nabídnu vám možnosti k tomu, jak se na to, co vytváříte dívat "jiným okem". Každý bude mít prostor pro to, objevovat si svou vlastní cestu. Kurz je vhodný i pro studenty, kteří se připravují na talentové zkoušky na střední školu. Kroužek povede výtvarnice Martina Meletzká MgA. www.martinameletzka.com

Výtvarný kroužek I A

PO 13:30-15:30

Věk 6-10

2 500 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Budeme společně rozvíjet výtvarné a tvořivé dovednosti a fantazii a objevovat možnosti klasických i netradičních výtvarných technik. Vyzkoušíme si nové způsoby použití tradičních, přírodních a recyklovaných materiálů. Naším cílem je především prožitek z tvoření samotného. Svá dílka si děti mohou odnést domů a potěšit jimi své blízké.

Výtvarný kroužek I B

ST 13:30-15:30

Věk 6-10

2 500 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Budeme společně rozvíjet výtvarné a tvořivé dovednosti a fantazii a objevovat možnosti klasických i netradičních výtvarných technik. Vyzkoušíme si nové způsoby použití tradičních, přírodních a recyklovaných materiálů. Naším cílem je především prožitek z tvoření samotného. Svá dílka si děti mohou odnést domů a potěšit jimi své blízké.

Výtvarný kroužek II B

ST 16:00-18:00

Věk 11-18

2 500 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

Budeme společně rozvíjet výtvarné a tvořivé dovednosti a fantazii a objevovat možnosti klasických i netradičních výtvarných technik. Vyzkoušíme si nové způsoby použití tradičních, přírodních a recyklovaných materiálů. Naším cílem je především prožitek z tvoření samotného. Svá dílka si děti mohou odnést domů a potěšit jimi své blízké.

Výtvarný kroužek Mašov

ÚT 12:45-14:45

Věk 6-11

2 500 Kč / rok

ZŠ Mašov

Volno

Budeme tvořit nebo se nořit do síly barev, vyrábět si svá "kreslidla" v učebně i venku. Naše tvorba bude hrou, ve které má každý prostor vyjádřit se tak, jak potřebuje. Budeme si užívat a kouzlit, uchopovat a poslouchat příběhy různými výtvarnými prostředky. Některé naše výtvory budou společné, některé osobní a originální, ale to vše pro nás nebude až tak důležité jako plynutí ve tvorbě samotné.

Základy bruslení - pokročilí

PÁ 13:30-14:30

Věk 7-12

Zimní stadion Turnov

Volno

Náplň kroužku plynule navazuje na kroužek začátečníků. Děti pomocí her nadále rozvíjejí své bruslařské dovednosti a základní bruslařkou techniku.

Základy bruslení - začátečníci

PÁ 13:30-14:30

Věk 6-12

Zimní stadion Turnov

Volno

Chceme děti naučit užívat si pohyb na ledě, postupně odbourávat obavy z bruslí a nejistotu při jízdě. Kroužek bude svoji náplní určen pro začátečníky.

Základy plavání

ÚT 14:00-15:00

Věk 6-11

městský bazén Výšinka

Volno

Náplní kroužku jsou základní techniky nácviku plavání, plavecké a vodní hry. Kroužek je určen také pro neplavce (podmínkou účasti je jakýmkoli způsobem uplavat alespoň 6 metrů.)

Zatanči si! hobby

ČT 16:30-17:30

Věk 6-10

2 000 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

V kategorii HOBBY poplujeme s ponorkou rytmu Disco a Street Dance. Naučíme se základy různých tanečních technik. Zpevňovat tělo budeme za pomoci základních gymnastických prvků, s rekvizitami budeme vytvářet taneční show a spolu zažijeme spoustu zábavy. Hlavně se budeme ale radovat ze společného pohybu spojeného s hudbou.

Zatanči si! mini

ČT 15:30-16:30

Věk 4-5

2 000 Kč / rok

budova Žluté ponorky

Volno

V kategorii MINI se letos podíváme do světa pohádek. Naučíme se základní rytmice a základním krokům ve stylu disco-polky. Naše setkávání bude pestré - zatančíme si s pompony, zpevňovat tělo budeme pomocí základních gymnastických a baletních prvků. Hrát budeme různé taneční hry a hlavně se budeme radovat z pohybu spojeného s hudbou.

Cookies


Cookies jsou malé datové soubory, které internetové stránky ukládají na Váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy si tyto stránky začnete prohlížet. Tyto soubory jsou při návratu na webovou stránku pomocí prohlížeče odeslány zpět na servery. S pomocí cookies má webová stránka informace o předchozích aktivitách uživatelů.

Pomocí vašeho prohlížeče můžete spravovat vaše cookies. Vždy máte možnost již uložené cookies smazat. Dále v závislosti na vašem prohlížeči je možné omezit využívání cookies pro konkrétní webovou stránku, omezit jejich ukládání či nastavit nucené smazání všech cookies po uzavření prohlížeče.


Technické

Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Z tohoto důvodu nepožadujeme Váš souhlas s jejich využitím. Technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány.